USK Praha

O nás

Univerzitní sportovní klub a Vysokoškolské sportovní centrum.

Galerie

Historie a současnost USK Praha


Univerzitní Sportovní Klub Praha – USK Praha, byl pod názvem Slavia Vysoké Školy Praha založen v roce 1953. Zejména vysokoškolské mládeži poskytoval vhodné příležitosti k pravidelné fyzické činnosti a dosahování vysoké sportovní výkonnosti. Od roku 1990 klub nese současný název USK Praha a zařadil se mezi obdobné vysokoškolské kluby v Evropě.

 

Oddílem atletiky prošlo za více než pět desítek let neuvěřitelně vysoké množství členů. Bylo by asi nesmírně těžké (ne-li nemožné) vyjmenovat všechny závodníky, kteří oblékali dres se znakem sovy. Uvádíme tedy alespoň ty nejvýznamnější. Mistryni světa běžkyni Jarmilu Kratochvílovou, koulaře Remigia Machuru a Josefa Kubeše, tyčkaře Františka Jansu a Zdeňka Lubenského, běžkyně Ivanu Kleinovu-Kubešovou, Milenu Strnadovou-Matějkovičovou, Andreu Šuldesovou a mistryni světa Ludmilu Formanovou, skokanky mistryni světa Šárku Kašpárkovou, Zuzanu Hlavoňovou, Lucii Komrskovou, sprinterky Štěpánku Klapáčovou, Hanu Benešovou, Zuzanu Hejnovou, Barboru Dibelkovou-Pitákovou, Jitku Bartoníčkovou a další.

 

V současnosti se klub pyšní takovými jmény jako jsou mnohonásobná medailistka z evropských a světových soutěží Denisa Rosolová, česká sedmibojařská rekordmanka Eliška Klučinová, mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková, juniorská mistryně světa Anežka Drahotová či překážkářka Lucie Škrobáková. Na klubové úrovni jsou ženy USK dlouhodobě k neporažení a velmi dobře se umisťují v nejvyšší evropské soutěži klubových družstev.

 

Náš klub zajišťuje sportovní trénink pro děti od 6 let v atletických přípravkách různých úrovní. Talentovaní žáci mohou být zařazeni do tzv. sportovních tříd při ZŠ Petřiny-jih (Šantrochova 2, Praha 6), kterou navštěvují od 6. do 9.třídy, a s níž úzce spolupracujeme. Dalším článkem je Sportovní centrum mládeže, které zajišťuje všestrannou přípravu a nachází vhodné dispozice u jednotlivých sportovců pro případnou další specializaci. Nejvyšším článkem v našem systému je Vysokoškolské sportovní centrum, které zabezpečuje přípravu a servis pro českou reprezentaci na té nejvyšší úrovni. Vedle systému vrcholového sportu od vyhledávání talentů po realizaci přípravy a soutěží nejlepších českých atletů dáváme prostor také sportovnímu vyžití dětem a mládeži z okolí Strahova.

Pro členy


Masáže
Místa rehabilitace


RHB - týden 21.5.- 25.5. => Aleš - po, út, st, pá - 15:00 - 20:00

Markéta - dovolená, Honza - studijní volno

Aleš: rehabilitace Cuberten

Renata (fyzio): masérna v přízemí hotelu Cuberten

Telefon na Honzu je 737 132 470

Telefon na Aleše je 702 209 117

Telefon na Láďu je 606632923

Nové telefoní číslo na rehabilitaci: 775428486

Provozní doba mokré rehabilitace je od 13.00 do 19:45. Poslední vstup do rehabilitace je v 19.00

Nové časy přihlašování na rehabilitace:

A - zůstává od pátku 12.00

B - přihlašování od neděle 00.00

C - přihlašování od neděle 12.00


Rehabilitace termíny:


Sauna:

Denně od 13.00 do 20.00

Poslední vstup nejpozději v 19.00


Partneři

 Top