PMEZ

Pohár mistrů evropských zemí je nejvyšší evropská klubová atletická soutěž. Probíhá za podobných pravidel jako Evropský pohár zemí- za každé družstvo v každé disciplíně startuje jeden závodník, který získává body dle svého umístění. Ve elitní skupině „A“ je zastoupeno 8 nejlepších evropských družstev- Mistrů svých zemí. Vždy dvě poslední družstva sestupují do skupiny „B“ , ze které naopak dvě nejúspěšnější družstva postupují do skupiny „A“ v dalším roce. PMEZ tradičně probíhá poslední květnový víkend.
Družstvo žen USK Praha se účastnilo PMEZ již 8x a vždy si dokázalo udržet svoji pozici v elitní skupině „A“. Nejlepším umístěním družstva bylo 3. místo, kterého dosáhlo ve španělské Valencii v roce 1996.
            Kvalita této soutěže je rok od roku vyšší. Kluby jsou většinou výrazně podporovány svými mateřskými federacemi, hodně z nich využívá i možnosti hostování dvou zahraničních závodníků a tak úroveň soutěže je opravdu vysoká a udržení se ve skupině „A“ je vysoce prestižní.
            Družstvo žen USK Praha vzhledem k obhajobě svého mistrovského titulu i v roce 2008 získalo právo startu i na PMEZ v roce 2009. Zatím není známa pořádající země, pouze termín- poslední květnový víkend. Díky svému umístění v Portugalsku v roce 2008, kdy si družstvo žen velice těsně , ale zaslouženě udrželo účast ve skupině „A“ (7.místo), budeme opět bojovat o body s nejlepšími evropskými atletkami.

 

-